List do Rodziców…

Drodzy Rodzice,

Mam 34 lata i jestem mamą od 6 lat. Nasze dzieci – Bolek i Hania to bardzo wymagające osóbki. Pragniemy podzielić się z Państwem naszym doświadczeniem związanym z poszukiwaniem Niani dla naszych Maluchów.

Jak wszyscy rodzice oczekiwaliśmy, by naszym dzieckiem opiekowała się osoba odpowiedzialna, troskliwa, empatyczna i posiadająca doświadczenie w opiece nad dziećmi. Wspaniale by było, gdyby był to ktoś wykształcony, kreatywny i oczywiście zakochany w dzieciach. Oczywiście tak wysokie wymagania wynikały z naszej troski i obaw. Dzieci są dla nas najważniejsze. Niania mogła szanse stać się członkiem naszej rodziny, dlatego tak ważne jest, by potrafiła zdobyć nasze zaufanie.

Wiedzieliśmy, że za poszukiwania należy zabrać się dużo wcześniej, by nie okazało się, że czas przeznaczony na znalezienie odpowiedniej niani nam się skończył. Przed rozpoczęciem poszukiwań Niani zastanawialiśmy się kogo szukamy. Musieliśmy odpowiedzieć sobie na kilka pytań:

  • w jakim wieku powinna być przyszła opiekunka,
  • jakie powinna posiadać kwalifikacje i doświadczenie w opiece nad dziećmi
  • jakie obowiązki będą należały do przyszłej niani - czy zależy nam tylko na opiece nad dzieckiem, czy także przygotowaniu mu posiłku, wyprasowaniu ubranek, posprzątaniu dziecięcego pokoju.
  • Jaki wymiar czasu pracy zaproponujemy niani.
  • Jaka będzie wysokość pensji proponowanej niani (zdawaliśmy sobie sprawę, że jej wysokość powinna być adekwatna do wykonywanych obowiązków)


        Zastanawialiśmy się też czy chcemy żeby niania była tylko nianią czy również kimś bliskim dla całej naszej rodziny. Byliśmy gotowi pójść na kompromis bądź zrezygnować z pewnych wymagań, gdyż „ideałów nie ma”.

Dla mnie dobrym wyborem okazała się być Agencja YourNanny, z której usług korzystała wcześniej moja przyjaciółka. Dzięki zespołowi doświadczonych ludzi znalazłam wymarzoną Opiekunkę dla swoich dzieci w krótkim czasie. Asia mieszka z nami i stała się członkiem naszej rodziny. Dzieci ją uwielbiają a my zawsze możemy na niej polegać. Nie przypominam sobie już jak wyglądało nasze życie gdy nie było z nami Asi. Właściwie to była zawsze – w naszych planach i marzeniach.

Wszystkim Rodzicom życzę takiego szczęścia. Jednocześnie szczerze polecam agencję YourNanny każdej Mamie i Tacie, którzy zdecydują się powierzyć opiece Niani swój Największy Skarb.

Z pozdrowieniami,

Magda Kędzior-Mały


Biuro Your Nanny
ul. Czerniakowska 26 00-714 Warszawa
tel. 518 858 304