Jak znaleźć idealną nianię?

Jak wszyscy rodzice oczekujemy, by naszym Maluchem opiekowała się osoba odpowiedzialna, troskliwa, empatyczna i posiadająca doświadczenie w opiece nad dziećmi. Wspaniale by było, gdyby był to ktoś wykształcony, kreatywny i oczywiście zakochany w dzieciach. Tak wysokie wymagania wynikają z naszej troski i obaw. Dzieci są dla nas najważniejsze. Niania ma szanse stać się członkiem naszej rodziny, dlatego tak ważne jest, by potrafiła zdobyć nasze zaufanie.

 

 

Niania idealna

          Wiemy, że za poszukiwania należy zabrać się dużo wcześniej, by nie okazało się, że czas przeznaczony na znalezienie odpowiedniej niani nam się skończył. Przed rozpoczęciem poszukiwań Niani należy zastanowić się kogo właściwie szukamy. Zatem musimy odpowiedzieć sobie na kilka pytań:

  • jakie powinna posiadać kwalifikacje i doświadczenie w opiece nad dziećmi?
  • w jakim wieku powinna być przyszła opiekunka?
  • jakie obowiązki będą należały do przyszłej niani - czy zależy nam tylko na opiece nad dzieckiem, czy także na jego edukacji, przygotowaniu posiłków, wyprasowaniu ubranek, posprzątaniu dziecięcego pokoju?
  • jaki wymiar czasu pracy zaproponujemy niani?
  • jaka będzie wysokość pensji niani (powinniśmy wziąć pod uwagę, że jej wysokość powinna być adekwatna do wykonywanych przez nianię obowiązków)?

       Zastanawiamy się też czy chcemy żeby niania była tylko nianią czy również kimś bliskim dla całej naszej rodziny. Dobrze, gdy jesteśmy gotowi pójść na kompromis bądź zrezygnować z pewnych wymagań, gdyż „ideałów nie ma”.

 

YourNanny czyli Twoja Niania

           Dla wielu rodziców dobrym wyborem okazała się być Agencja YourNanny. Dzięki zespołowi  specjalistów (psychologów i pedagogów) łatwo tu o naprawdę sprawdzoną Opiekunkę. W przeciwieństwie do innych warszawskich agencji, YourNanny nie posiada cennika - koszt rekrutacji jest ustalany indywidualnie z rodzicami.

           W zależności od potrzeb rodziców, YourNanny oferuje pomoc guwernantki, niani, niani językowej (także native speakera), opiekunki rekomendowanej oraz korepetytora. Agencja niań zatrudnia wyłącznie wykwalifikowane osoby, posiadające wykształcenie pedagogiczne i duże doświadczenie w pracy z dziećmi. W czasie opieki i edukacji realizowane są autorskie programy edukacyjne, opierające się na nauce poprzez zabawę. Do opieki nad dziećmi polecane są osoby ciepłe, życzliwe i zaangażowane. Dodatkowo w każdej chwili możemy skorzystać z porady psychologa i pedagoga. Zaproponowany nam zostanie również udział w warsztatach kreatywności dla dzieci i rodziców, a także pomoc animatorów przy animacjach i zabawach podczas eventów z udziałem dzieci.

         Gdy zależy nam na profesjonalizmie niani oraz pewnych umiejętnościach, które wydają się nam niezbędne, warto zaufać komuś, kto ma doświadczenie i narzędzia do tego by zweryfikować kwalifikacje przyszłej niani. Dodatkowym atutem jest oszczędność czasu i energii, zwłaszcza gdy zależy nam by przeznaczyć je na przebywanie z naszymi dziećmi.

Karolina Samoraj

Pedagog

 


Biuro Your Nanny
ul. Czerniakowska 26 00-714 Warszawa
tel. 518 858 304